O naszych domach

Firma DOMIX powstała w 1996 roku i od początku dążyła do założenia własnej FABRYKI DOMÓW DREWNIANYCH, dlatego od 2002 roku posiada własny tartak, suszarnie oraz stolarnię, co w dużej mierze umożliwia przygotowywanie materiałów do swoich produkcji „od podstaw”, czyli przetarcia surowca dostarczanego nam prosto z Lasów Państwowych.

W chwili obecnej jest kompleksowym przedsiębiorstwem projektowo wykonawczym. Projektuje i buduje domy mieszkalne o konstrukcji szkieletowej oraz wieńcowej (z tzw. bali), a także wszystkie inne budowle o konstrukcji drewnianej.

PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA ORAZ SETKI ZREALIZOWANYCH INWESTYCJI.

Dlaczego dom z drewna?

Dla osób, które chcą szybko zamieszkać w swoim wymarzonym domu istotny jest niezwykle krótki czas budowy, wynoszący od 3 do 6 miesięcy. „Sucha” technologia umożliwia budowę nawet w zimie.

Myśląc o domach drewnianych nie można zapomnieć o ich ekologicznym aspekcie. Drewno jest materiałem ekologicznym i odnawialnym, a jego odpad nie jest szkodliwy dla środowiska.

Drewniana konstrukcja domu umożliwia jego szybką rozbudowę, przebudowę czy modernizację. Nie ma tu miejsca kłopotliwe kucie ścian czy stropów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób planujących wieloetapową inwestycję.

Istotną sprawą, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest energooszczędność. Koszty eksploatacji domów z drewna są dużo mniejsze od kosztów w domach tradycyjnych, gdyż znacznie szybciej osiągają oczekiwaną temperaturę, jak również dłużej ją utrzymują. Domy te charakteryzuje bardzo dobra termoizolacja – współczynnik przenikania ciepła przegród zewnętrznych ‚U’ wynosi poniżej 0,2 [W/(m2·K)]. Konstrukcje z drewna umożliwiają wznoszenie budynków energooszczędnych, nisko-
energochłonnych, a nawet pasywnych.

Budynki wykonane w technologii drewnianej stoją w Polsce od kilkuset lat (na Śląsku, w Wielkopolsce, na Pomorzu) i są dalej użytkowane. W Niemczech najstarsze domy w tej technologii istnieją od prawie 1000 lat, a obecna technika wykonywania domów ma się do tej sprzed wieków tak, jak komputer do liczydła. Budynki mieszkalne o konstrukcji drewnianej projektowane są na 50 lat, jednak ich faktyczna trwałość – przy zachowaniu reżimu technologicznego w produkcji i montażu domów oraz przy odpowiednim użytkowaniu – jest o wiele, wiele większa.

Domy z drewna posiadają naturalną zdolność do samoregulacji wilgotno ści powietrza, dlatego panuje w nich specyficzny, unikalny i niepowtarzalny klimat, wpływający na dobre samopoczucie i jakość życia osób w nich mieszkających. Badania udowodniły, iż mieszkańcy krajów, gdzie przeważa budownictwo drewniane, żyją dłużej i statystycznie należą do najzdrowszych społeczeństw.

Skontaktuj się z NAMI

Telefon

518 338 228

DOMIX

Biuro sprzedaży

Młoszowa,
ul. Krakowska 217
    Kliknij, aby rozwinąć menu